top of page

Less is More. Yani...

Less is More. (Az çoktur)


"Az çoktur" mantığı, kişinin hayatını basitleştirmenin ve maddi varlıklarını azaltmanın faydalarını vurgulayan bir tasarım felsefesi ve yaşam tarzı konseptini ifade eder. Bu akım, daha az şeye sahip olmanın, gerçekten önemli olan şeylere odaklanmamıza izin vererek ve aşırı dağınıklığın getirdiği stresi ve dikkat dağıtıcı unsurları azaltarak daha tatmin edici bir yaşama yol açabileceği fikrini vurgular.


Tasarım bağlamında, "less is more" akımı, işlevsel ve estetik açıdan hoş tasarımlar yaratmak için temiz çizgiler ve basit şekiller kullanarak minimalizmi vurgular.


Bu yaklaşım, karmaşıklıktan ziyade basitliği tercih eder ve zarafet ve incelik duygusu yaratmak için genellikle yüksek kaliteli malzemelere ve ayrıntılara gösterilen özene dayanır.


Genel olarak, "az çoktur" mantığı bizi değerlerimize öncelik vermeye, daha dikkatli yaşamaya ve daha büyük mutluluk ve doyuma giden bir yol olarak sadeliği benimsemeye teşvik ediyor.

Özgürleşmenin en sade hali olarak da adlandırabileceğimiz minimalist yaşamdır. Hayatınızı ne kadar “az” nesne üzerine inşa ederseniz aslında o kadar “çok" şeye sahip oluyorsunuz. Kendinizi çoğu şeyden uzaklaştırmak ve özgürleşmek için seçebileceğiniz en güzel yollardan biri ise, minimal bir yaşam sürmekten geçiyor. Bu açıdan; Tiny House sadece bir ev değil, bir değer ve gelecek. Küçük bir alanda büyük bir kalple yaşamak için yeni bir yaşam tarzı kavramını hayata geçirmiş oluyoruz.


Nomad Ahşap Tiny House'lar yeşil bir doğal ortama yerleştirmek için en iyi yapıdır ve nereye götürürseniz götürün siz ve çevreniz için ilham kaynağı olacaktır.
Comments


bottom of page